facebook

Maseczki od miasta

Władze Pruszkowa postanowiły weprzeć szpitale położone na terenie miasta, przekazując placówkom pokaźną liczbę maseczek chirurgicznych. To już kolejna gminna inwestycja związana z tego typu asortymentem medycznym.


Chociaż w trakcie epidemii koronawirusa nie brakuje wielu polaryzujących tematów - szczególnie związanych z krajową polityką - zdaje się, że w jednym Polacy są zgodni. Chodzi oczywiście o wyraz podziwu dla pracowników służby medycznej, którzy dzień w dzień ryzykują swoim zdrowiem, aby ratować życie innych. Za wyraz wspomnianej solidarności można wziąć między innymi akcję „Brawa dla Medyków”, o której pisaliśmy tutaj.


Jak poinformowali włodarze za pośrednictwem strony internetowej miasta - 1500 specjalistycznych maseczek zostanie rozdysponowane pomiędzy trzema szpitalami: Kolejowym, Tworkowskim i powiatowym na Wrzesinie.

 

„Maseczki medyczne, które zostaną przekazane do szpitali są maseczkami 3-warstwowymi, jednorazowego użytku. Dziękujemy pracownikom służby zdrowia za ich codzienną pracę i poświęcenie.”


Warto wspomnieć, że to nie pierwsza akcja organów loklanego samorządu, wspomagająca służbę zdrowia. Już w marcu Powiat Pruszkowski przekazał szpitalowi na Wrzesinie przyłbice ochronne. Później ten sam sprzęt trafił do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pruszkowie, następnie do funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Pruszkowie. Starostwo regularnie wspiera także Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, przekazując napoje i pożywienie.

 

artykuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl