facebook

Baśniowy Domaniew

Ulice postaci z bajek i baśni, to jak się okazuje bardzo popularny temat w naszym regionie. Prym w bajecznej klasyfikacji wiedzie Pruszków, w którym od lat możemy przejść obok ulic: Kubusia Puchatka, Słonia Trąbalskiego, czy powoli odchodzącego w zapomnienie Tomcia Palucha. Już niedługo, dzięki społecznej inicjatywnie jeden ze skwerów w Parku Mazowsze będzie nosił imię Luke’a Skywalkera.

 

Jak się okazuje bajkowe nazwy ulic niedługo zawitają także do gminy Brwinów, a dokładniej do Domaniewa i Domaniewka. Co ciekawe tutaj również pomysł wyszedł od samych mieszkańców.

 

Rada Miejska, uchwały dotyczące nadania nowych nazw ulic przyjęła jeszcze w grudniu, natomiast pierwsze z nich wejdą w życie 27 marca.

 

Mieszkańcom Domaniewa i Domaniewka, trzeba oddać, że w doborze nazw ulic popisali się nie tylko kreatywnością, ale także zadbali o popularyzację bajek i baśni, które z dzisiejszej perspektywy wcale nie są oczywiste. Dlatego nie zabraknie takich ulic jak: Warsa i Sawy, Plastusia, Muminków, Jasia i Małgosi, Małego Księcia, Pięknej i Bestii czy nawet Zaczarowanej.

 

Brwinowski magistrat poinformował również, że każdy mieszkaniec otrzyma zawiadomienie o zmianie adresu, na podstawie którego zmieni swoje dane w bankach i innych instytucjach. Nadanie nazw ulic ma znacznie ułatwić orientację w terenie.

 

O nazwach kolejnych dróg również zadecyduje Rada Miejska, w przypadku tych prywatnych, nadanie będzie odbywało się na pisemny wniosek, sygnowany podpisami wszystkich właścicieli.

 

artyłuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl