facebook

Czy zostaliśmy w domach w zeszły weekend?

Za nami pierwszy ciepły weekend w tym roku. W ostatnie dni marca temperatura sięgała nawet 19 stopni, co w "normalnych" okolicznościach, mieszkańcy wykorzystaliby do długich rodzinnych spacerów, aktywności fizycznej czy udziału w miejskich wydarzeniach kulturalnych. Niestety, tegoroczny pierwszy słoneczny weekend większość z nas spędziła w domach, przestrzegając społecznej kwarantanny.

 

Porozmawialiśmy z Komendantem Straży Miejskiej w Pruszkowie, czy mieszkańcy faktycznie zrezygnowali z zewnętrznych aktywności?

 

Redakcja: Panie komendancie, czy pruszkowska Straż Miejska odnotowała w weekend wzmożony ruch na ulicach i w parkach.

 

Włodzimierz Majchrzak: Pomimo pięknej pogody, mieszkańcy stanęli na wysokości zadania i nie łamali obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Od zeszłego tygodnia rozdajemy wraz z Prezydentem Makuchem maseczki mieszkańcom, w trakcie tych działań również nie odnotowaliśmy zwiększonego ruchu na ulicach czy w parkach.

 

Warto dodać, że pruszkowscy strażnicy miejscy pracują wciągu dnia i nocy, aby jak najlepiej zabezpieczyć miasto. Oprócz tego strażnicy jeżdżą radiowozami po ulicach miasta i apelują przez megafon o zdrowy rozsądek oraz pozostanie w domach. Ich praca jednak na tym się nie kończy. W nocy z 31 marca na 1 kwietnia, funkcjonariusze wedle nowych obostrzeń odgradzali taśmą wszystkie pruszkowski parki i skwery. Niestety pomimo doskonale pełnionej służby, dwóch strażników miejskich zostało odesłanych na kwarantannę.

 

Włodzimierz Majchrzak: Funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy zostali objęci kwarantanną brali udział w akcji reanimacyjnej starszej osoby. Niestety pomimo starań nie udało się jej uratować. Zdecydowaliśmy się na podjęcie środków prewencyjnych i w konsultacji z sanepidem odesłaliśmy funkcjonariuszów na kwarantannę. Mogę jeszcze tylko dodać, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Synoptycy zapowiadają, że przed nami kolejny ciepły weekend, stąd też Komenda pruszkowskiej Straży Miejskiej apeluje o pozostanie w domach i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

 

artykuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl