facebook

Gdzie już trafił?

Niedawno informowaliśmy, że rząd planuje przekierować oszczędności z cyfrowego projektu Komisji Europejskiej na pomoc nauczycielom i uczniom, którzy nie mogą uczestniczyć w zdalnym nauczaniu ze względu na brak odpowiedniego sprzętu. Cały artykuł z wszystkimi szczegółami programu i opiniami włodarzy z naszego regionu można przeczytać tutaj.


Komputery i tablety jako pierwsze trafiły do gminy Michałowice. Tutaj udało się pozyskać pozyskać 46 laptopów. Jak wynika z informacji urzędu 37 sztuk trafi do uczniów a 9 do nauczycieli. Nie zapomniano także o mobilnych modemach internetowych i wyposażeniu notebooków w pakiet Office.

 

W programie jak zapowiedział burmistrz Szuplewski, wziął udział także Piastów. Tutaj udało się zakupić 50 laptopów z dostępem do Internetu. Warto zaznaczyć, że urzędowi udało się pozyskać aż 100 tysięcy złotych na ten cel.


Pruszków, w którym ze względu na wielkość oraz liczbę szkół i uczniów, sprzęt był potrzeby od pierwszego dnia wprowadzenia nauczania zdalnego, pozyskał 30 laptopów i 55 tabletów. Jak jednak przekazała nam Prezydent Czyżewska, to dopiero początek rewolucji informatycznej w gminie.


Beata Czyżewska: Bardzo się cieszymy, że sprzęt udało się pozyskać, wykorzystaliśmy maksymalnie otrzymany budżet, ale już widzimy, że to dopiero wierzchołek góry lodowej. Dlatego następny sprzęt będziemy chcieli kupić z funduszy miejskich.

 

Redakcja: Czyli następny sprzęt komputerowy, który zakupi gmina można nazwać już działaniem przyszłościowym?

 

Beata Czyżewska: Tak, jak najbardziej. Cała ta sytuacja pokazała nam jak tego sprzętu brakuje. Szczerze mówiąc jedynym plusem tej okropnej sytuacji, jest fakt, że wiemy, ile sprzętu tak naprawdę będzie potrzebne. Z drugiej strony chcemy też zabezpieczyć się na przyszłość.

 

artykuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl