facebook

Sprawdź nowe zasady

Już niedługo zaczną obowiązywać kolejne obostrzenia, dowiedzieliśmy się z konferencji prasowej Premiera i Ministra Zdrowia. Obecne ograniczenia w sektorze usługowym będą obowiązywały do 19 kwietnia. Do 26 kwietnia natomiast przedłuża się zamknięcie oświaty. Obecny na spotkaniu Minister Edukacji Narodowej nie wykluczył jednak możliwości wydłużenia terminu. Uczniowie dalej będą uczyć się zdalnie.

 

 

Do 19 kwietnia obowiązywać będą równie: ograniczenie liczby klientów w sklepie oraz godziny dla seniorów 65+ (10:00-12:00), maksymalna liczba 5 osób w kościołach, zakaz korzystania z parków, lasów, skwerów, bulwarów, plaż, promenad i rowerów miejskich, ograniczenie działalności instytucji kultury, ograniczanie w przemieszczaniu się, ograniczenie liczby osób korzystającej z środka transportu komunikacji miejskiej.

 


Z Konferencji dowiedzieliśmy się także o przełożeniu egzaminów maturalnych i ósmoklasistów. Odbędą się one najwcześniej w drogiej połowie czerwca. Uczniowie mają zostać poinformowani o nowym terminie na trzy tygodnie przed egzaminami. Jak zapewniła Premier i Minister Edukacji, decyzja została podjęta po to, aby ósmoklasiści, a przede wszystkim maturzyści mieli realny czas na przygotowanie.

 

 

Kolejną ogromną zmianą będzie wprowadzenie od czwartku 16 kwietnia obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Nie muszą to być jednak maseczki, jak zapewniał Minister Zdrowia - wystarczy szalik lub chustka. Szumowski argumentował decyzję troską o zdrowie innych.

 

 

Zamknięcie granic zostanie utrzymane co najmniej do 3 maja, natomiast wstrzymany ruch lotniczy i międzynarodowy ruch kolejowy potrwa do 26 kwietnia z możliwością przedłużenia.

 

 

artykuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl