facebook

Od 25 marca zaostrzenie ograniczeń

Od 25 marca obowiązują nowe obostrzenia dotyczące zwalczania epidemii koronawirusa. Z pierwszymi mieliśmy do czynienia od 13 marca. W międzyczasie stan zagrożenia epidemicznego przerodził się w stan epidemii. Niestety młodzież nie zawsze stosowała się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu, świadczą o tym publikowane w sieci zdjęcia i filmy o czym pisaliśmy tutaj

 

Największą zmianą jak dotychczas jest wprowadzenie ograniczenia w przemieszczaniu się do 11 kwietnia włącznie.

 

Obostrzenia nie będą dotyczyły:

  • dojazdu do pracy,
  • zakupu towaru i usług związanych z działalnością gospodarczą,
  • wolontariatu - jeżeli działa on rzecz walki z koronawirusem, lub związany jest z pomocą osobom objętym kwarantanną
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia - ten punkt obejmuje zakupy, wizyty w aptekach i u lekarzy, opiekę nad bliskim czy wyprowadzanie psa.

Przemieszczać można się tylko w grupie dwóch osób, nie dotyczy to jednak rodzin.


To jednak nie koniec. W autobusach, tramwajach lub w metrze, pasażerowie mogą zająć tylko połowę miejsc siedzących. Wprowadzono także całkowity zakaz zgromadzeń, z wyjątkiem spotkań z najbliższymi.


Rząd, zadecydował, że ograniczenia w przemieszczaniu nie będą dotyczyły osób, które chcą uczestniczyć wydarzeniach o charakterze religijnym. W mszach udział będzie mogło wziąć udział 5 osób, nie wliczając sprawujących posługę.


Obostrzenia dotyczące liczby osób nie będą dotyczyły zakładów pracy, tutaj zaleca się na stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Wprowadzone wcześniej ograniczenia będą dalej obowiązywać.

 

artykuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl