facebook

Dla bezpieczeństwa lokatorów

Od czwartku 16. kwietnia wejdzie w życie obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych. Jak poinformował Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, jest to kolejny z kroków, który ma na celu zmniejszyć do minimum liczbę zachorowań na koronawirusa w jego piku, który ma nadejść na przełomie maja i czerwca.

 

Chociaż sam Minister uspokajał, że do zakrycia ust i nosa wystarczą chustka lub szalik, to jednak najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji byłoby noszenie maseczek, które w przypadku tych wielorazowych jest znacznie łatwiej umyć lub odkazić.

 

Jak się okazało na nowe rozporządzenie bardzo szybko zareagowało Towarzystwo Budownictwa Społecznego - „Zieleń Miejska”. Prezes Maciej Roszkowski, zdecydował się na dostarczenie maseczek wielorazowych do skrzynek na listy w budynkach jego spółki. Maseczki będą rozdawane lokatorom w oparciu o raport z 31 marca bieżącego roku.

 

W oficjalnym oświadczeniu TBS czytamy:


„Drodzy Państwo, pragniemy abyście wiedzieli, że jesteśmy razem z Wami w tych trudnych chwilach i dołożymy wszelkich starań abyśmy wspólnie, bezpiecznie przetrwali ten czas.
Państwa bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.”

 

Warto przypomnieć, że Towarzystwo Budownictwa Społecznego działa nie tylko na terenie Pruszkowa. Budynki TBS znajdują się również w Brwinowie, Milanówku i Grodzisku Mazowieckim. 

 

artykuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl