facebook

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy ze Związkiem Cyfrowa Polska zachęca artystów do skorzystania z nowego projektu. W informacji ministerstwa czytamy:

„Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspólnie ze Związkiem Cyfrowa Polska zapraszają artystów i instytucje kultury na platformę Patronite.pl, gdzie powstała specjalna kategoria #Kulturawsieci dedykowana twórcom. Ma ona ułatwić prezentowanie i upowszechnianie dorobku artystycznego w Internecie oraz pozyskiwanie od osób prywatnych wsparcia w postaci grantu finansowego.”

 

MKiDN i Cyfrowa Polska informują, że artyści będą mogli w ten sposób zaprezentować szerszemu odbiorcy swoje dzieła. Co ciekawe wybrane z nich będą prezentowane na stronie internetowej ministerstwa.


Założeniem programu jednak nie jest tylko wsparcie twórców, ale również udostępnienie platformy, dzięki której odbiorcy sztuki będą mogli nawiązać relacje z interesującymi ich twórcami.

 

Wyodrębniono następujące kategorie:

muzyka 

literatura 

film 

malarstwo 

sztuka 

teatr 

rękodzieło 

design

grafika

gry

 

To jednak nie wszystko, ministerstwo otworzyło również program, dzięki któremu artyści mogą ubiegać się o dofinansowanie z dużej puli pieniędzy.

„… program „Kultura w sieci”, który składa się z dwóch elementów: programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu dotacyjnego, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury. Program stypendialny jest kierowany do osób fizycznych, twórców i artystów. O dotację z programu NCK mogą się starać organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury. Budżet programu wynosi 20 mln zł.” - Szczegóły

 

artykuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl