facebook

Darmowa klasyka

Jedno z największych komiksowych wydawnictw na świecie udostępniło kilka swoich klasycznych dzieł całkowicie za darmo, wszystkie są jednak po angielsku. Komiksy mogą stanowić dobrą platformę nie tylko do rozrywki, ale również do nauki lub utrwalenia języka. Wszystko ze względu na prostotę dialogów, dzięki temu nawet czytanie dymków ze słownikiem nie powinno sprawiać problemów.

 

Wśród wybranych historii znajdują się klasyczne historie sięgające tak zwanej złotej ery komiksu (lata 60.), po „zeszyty” sprzed kilku lat. Biorąc po uwagę popularność filmów wytwórni Marvel Studios, udostępnione komiksy mogą być wspaniałą okazją do uzupełnienia wiedzy o postaciach. Szczególnie w przypadku X-Men i Fantastycznej Czwórki, bowiem już niedługo obie drużyny dołączą do filmowego świata Iron-Mana, Kapitana Ameryki czy Spider-Mana.


To jednak nie jedyne powody, żeby dać szanse nowelom graficznym. W USA komiksowi bohaterowie są częścią kultury. Rokrocznie w dużych miastach odbywają się tak zwane Comic  Cony - kilkudniowe wydarzenia poświęcone tylko i wyłącznie nowelom graficznym. Niżej umieszczamy listę dostępnych serii w ramach darmowego dostępu.


Avengers vs. X-Men

Civil War

Amazing Spider-Man: Red Goblin

Black Panther (Ta-Nehisi Coates)

Thanos Wins (Donny Cates)

X-Men Milestones: Dark Phoenix Saga

Avengers: Kree/Skrull War

Avengers (Jason Aaron)

Fantastic Four

Black Widow

Captain America: Winter Soldier Ultimate

Captain Marvel

 

Szczególnie polecamy uwadze Civil War, Black Panther, Captain America Winter Soldier Ultimate oraz Avengers: Kree/Skrull War. Wymienione przez nas historie powinny dotrzeć do każdego odbiorcy. Natomiast X-Men Milestones: Dark Phoenix Saga może stanowić lekcję historii i pokazać jak daleką drogę - graficznie i narracyjnie - komiksy przeszły od lat 60.


Wszystkie wymienione tytuły znajdują się tutaj. Dostępne będą do 4 maja.

 

artykuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl