facebook

Pruszkowskie obrady

Chociaż „tarcza antykryzysowa” daje włodarzom gmin możliwość przekierowania środków na walkę z epidemią, bez zatwierdzenia ich przez rady, dalej istnieją sytuacje, w których decyzja rajców jest niezbędna. Odwlekanie obrad może doprowadzić do przestoju miasta. Brwinowscy radni zebrali się 26 marca, aby podjąć niecierpiące zwłoki decyzję. Według harmonogramu, który jest umieszczony na portalu esesja.pl następna odbędzie się już 9 kwietnia. W Piastowie ostatnie obrady odbyły się pod koniec lutego, ale radni mają wyznaczoną datę spotkania również na 9 kwietnia. W Pruszkowie najwyraźniej nie planuje się zwoływania rady w najbliższym czasie.

 

Ktoś powie: „ale przecież obowiązuje zakaz zgromadzeń”. Oczywiście, ale warto zaznaczyć, że włodarze gmin w całym kraju decydują się przeprowadzać obrady w halach sportowych czy tak jak ostatnio w Brwinowie - w holu szkoły. Niektóre gminy decydują się również na obrady na  świeżym powietrzu. 

 

Czy w takim razie w najbliższym czasie odbędzie się pruszkowska Sesja Rady Miasta? O to i o ewentualne zabezpieczenia związane ze zdrowiem radnych w trakcie obrad rozmawialiśmy z wiceprzewodniczącym prezydium - Piotrem Bąkiem.

 

Redakcja: Czy wiadomo, kiedy odbędzie się najbliższa sesja rady miasta?

 

Piotr Bąk: Tak. Sesja została zaplanowana na czwartek 23 kwietnia. Płyną do mnie zapytania od mieszkańców związane z jej brakiem. Chciałbym zaznaczyć, że większość z nas pracuje teraz zdalnie, więc zakładam, że informacja o kolejnych obradach pojawi się w harmonogramie portalu na dniach.

 

Redakcja: W jaki sposób zostanie to zorganizowane? Spotkacie się na świeżym powietrzu, w hali sportowej czy może szkole?


Piotr Bąk: Na ten moment mogę powiedzieć, że sesja odbędzie się zdalnie. Urząd ma w tym momencie czas, aby się przygotować do zadania. Powiem (może) nieskromnie, że jestem inicjatorem piastowskiego rozwiązania. Radni spotkają się na platformie zoom.us, na którą wykupiliśmy roczną licencję. Obrady oczywiście będą transmitowane na esesji. Podejrzewam, że podobnie będzie w przypadku naszych obrad.

 

Redakcja: Czy zostały zgłoszone wam pilne sprawy, których rozwiązanie nie ścierpi zwłoki?

 

Piotr Bąk: Na ten moment nie, dlatego spokojnie podchodzimy do sytuacji. Obserwując fora wiem, że wielu aktywnych mieszkańców nalega na przeprowadzenie sesji jak najszybciej, ale mimo wszystko apeluję o spokój.

 

artykuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl