facebook

Pełna gotowość do wspólnej służby

Gotowi do wspólnej służby. Tak brzmi hasło harcerzy z pruszkowskiego hufca, którzy chcą pomóc lokalnym szpitalom.


Od kilku dni w wszelkiego rodzaju środkach przekazu możemy usłyszeć informacje o tym, że w szpitalach brakuje maseczek chirurgicznych. Chociaż sytuacja rzeczywiście jest spowodowana epidemią koronawirusa, to należy dodać, że maseczki używane są również przy innych zabiegach. Mimo tego, że jest noszona przez lekarza, to jednak przede wszystkim chroni pacjenta.

 

Jak się okazuje, maseczkę chirurgiczną można wykonać także w domu [zobacz]. W związku z tym instruktorzy i wędrownicy z ZHP Pruszków, postanowili w ramach swojej służby podjąć się szycia takich maseczek, dzieląc się przy tym na kurierów i szyjących.

Pruszkowscy harcerze nie są jednak w posiadaniu wystarczającej liczby materiałów, niezbędnych przy tworzeniu maseczek.

W tym momencie potrzebne są: fizelina 100% lub bawełna o grubości 68 GSM. Dlatego jeżeli posiadacie wymienione materiały, harcerze proszą o kontakt za pośrednictwem Facebooka lub bezpośrednio z komendantem Adrianem Duszyckim.

 

Warto przypomnieć, że podobne działania prowadzi pruszkowska grupa „Widzialna Ręka”, o której pisaliśmy tutaj. Dodatkowo warto podkreślić, że do pomocy włączyli się również właściciele lokali usługowych, którzy także są członkami grupy - rozpoczęli akcje rozwożenia posiłków po pruszkowskich szpitalach.

 

artykuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl