facebook

„Obejmujemy was… Grarantanną”

„Obejmujemy was… Grarantanną”, tak brzmiał komunikat ministerstwa cyfryzacji skierowany do dzieci i młodzieży, która ze względu na zawieszenie zajęć i stan zagrożenia epidemicznego w całym kraju powinna zostać w domach. 

Grarantanna, to portal, który oferuje młodzieży szereg zróżnicowanych aktywności internetowych. Co w taki razie ministerstwo przygotowało dla uczniów? Wybraliśmy najciekawsze punkty programu.

 

„Zagadkowa Przygoda” czyli zestaw czterdziestu łamigłówek, który ku naszemu zdziwieniu zainteresują także dorosłych. Zagadki sprawdzą naszą wiedzę z zakresu matematyki, języka, a nawet wystawia próbę umiejętności logicznego myślenia. Rozwiązanie pierwszej łamigłówki, odblokowuje dostęp do następnej.


„Quizy Historyczne” okazały genialnym sposobem na uzupełnienie wiedzy o dziejach Polski, jeżeli nie pamiętasz w jakich latach rządził Kazimierz Wielki - nawet nie próbuj! Nowe testy będą dodawane do 27. marca. Wart dodać, że dla najlepszych „historyków” przygotowano cenne nagrody.


Oprócz tego na stronie www.grarantanna.pl, dostępne są między innymi warsztaty z tworzenia gier video czy sesje on-line gier RPG. Co ciekawe na portalu znajdzie się nawet coś dla młodych entuzjastów Maincrafta.

 

artyłuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl