facebook

Poruszaj się z innymi!

Wspólny pruszkowski trening w dobie koronawirusa? Proszę bardzo – można on-line! Dominika Rosińska – trenerka, popularyzująca zdrowy i aktywny styl życia jest znana z inicjatyw promujących ruch. TEL-KAB realizował już na swojej antenie materiał o jednym z projektów (obejrzycie tu). Trenerka 28 marca poprowadzi pierwszy w historii miasta trening fitness w wydaniu on-line.

 

Redakcja: Czy trening on-line, to działanie w ramach programu WPR Fitness II, czy może oddolna inicjatywa, która została dostrzeżona przez miasto?

 

Dominika Rosińska: Nie. Trening, który odbędzie się w najbliższa sobotę na profilu Miasta Pruszkowa na FB, nie jest zorganizowany w ramach projektu WPR Fitness. Będzie zorganizowany z inicjatywy Miasta, wynikającej z chęci urozmaicenia mieszkańcom czasu, który spędzają w swoich domach.

 

Redakcja: Zaplanowano pierwszy trening, czy zamierzasz kontynuować akcję, możemy liczyć, że program zachęcający do aktywności fizycznej nabierze wymiaru wydarzenia cyklicznego?

 

Dominika Rosińska: Razem z Biurem Promocji i Marketingu Miasta Pruszkowa zaplanowaliśmy 4 treningi w najbliższym czasie. Będą się odbywały raz w tygodniu. W związku z tym, że jest to pierwsze tego typu wydarzenie, dopiero po sprawdzeniu frekwencji, zapadną decyzje, w jakim terminie odbędzie się kolejny trening. Być może spróbujemy go zorganizować w ciągu tygodnia wieczorem, a może zostaniemy przy sobocie. To jeszcze jest w trakcie ustalania.


Redakcja: Trening już w sobotę. Czy osoby, które planują podjęcie wyzwania muszą przygotować jakiś sprzęt, jeżeli tak, to jaki?


Dominika Rosińska: Żeby wziąć udział w treningu potrzebujemy: matę, lub kocyk wygodny strój sportowy, butelkę wody i przede wszystkim dobry humor.

 

Redakcja: Rozumiem, że plan treningu jest dobrany, tak aby każdy mu podołał. Tutaj drugie pytanie, czy wydarzenie będzie także kierowane do mężczyzn?

 

Dominika Rosińska: Oczywiście do udziału w treningu zachęcamy również mężczyzn, bowiem nie będą to typowe ćwiczenia fitnesowe dla kobiet. Myślę, że mężczyźni także odnajdą się w tym treningu. Jeśli chodzi o plan, to postaram się dostosować ćwiczenia do każdego poziomu wytrenowania, więc pokażę łatwiejszą wersję ćwiczeń dla osób początkujących, jak również wersję trudniejszą, dla tych bardziej zaawansowanych.

 

Redakcja: W jaki sposób zachęciłabyś niezdecydowanych do udziału w akcji?


Dominika Rosińska: Wszyscy znamy stwierdzenie „ruch to zdrowie”, i tym bardziej teraz, kiedy wskazane jest pozostanie w domach dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, sobotni trening będzie super inicjatywą dla nas wszystkich, żeby wstać z kanapy i trochę poćwiczyć. Poruszamy się, spalimy tkankę tłuszczową a przede wszystkim zredukujemy stres i poprawimy nastrój! Nie szukajmy wymówek i usprawiedliwień, tylko zacznijmy działać! Widzimy się w sobotę na macie!

 

Więcej informacji dotyczących treningu znaleźć można na stronie miasta na Facebooku

 

artykuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl