facebook

Kołecki vs Szostak

Ten konflikt przez lata narastał za kulisami i w mediach społecznościowych. Teraz czas rozwiązać go w klatce. W walce wieczoru gali KSW 62 naprzeciw siebie staną Szymon Kołecki i Akop Szostak. Ponadto 17 lipca fani zobaczą między innymi rewanżowy bój Andrzeja Grzebyka z Mariusem Žaromskisem, a także pojedynek Michała Michalskiego z Adrianem Bartosińskim, który zapowiada się na jedno z najbardziej ekscytujących starć roku.

Szymon Kołecki kroczy w KSW od zwycięstwa do zwycięstwa. Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w podnoszeniu ciężarów pokonał do tej pory trzech rywali, a dwa starcia zakończył przed czasem. 39-latek wypunktował Martina Zawadę, odprawił ciosami Damiana Janikowskiego i zwyciężył z Mariuszem Pudzianowskim na skutek kontuzji zawodnika z Białej Rawskiej. W całej karierze Kołecki wygrał 9 pojedynków, a 8 z nich kończył przez nokaut. Akop Szostak wejdzie do klatki KSW po jednym starciu stoczonym poza organizacją. 32-latek na gali EFM Show pokonał przez nokaut w trzeciej odsłonie Radosława Słodkiewicza. Fani KSW mieli okazję zobaczyć reprezentanta WCA Fight Team na galach KSW 49 i KSW 45. Warszawianin ma na koncie 4 zwycięskie walki, z których 3 wygrywał przez nokaut.

Andrzej Grzebyk i Marius Žaromskis dokończą historię, która rozpoczęła się w listopadzie 2020 roku. Na gali KSW 56 Polak już w jednej z pierwszych akcji złamał kość piszczelową, ale mimo to nie poddał walki i starał się kontynuować starcie. Mimo prowadzenia heroicznego boju Polaka z kontuzją i rywalem pod koniec pierwszej odsłony sędzia przerwał pojedynek i ogłosił zwycięstwo Litwina. 30-latek z Tarnowa przed pojedynkiem z Žaromskisem dorobił się imponującej passy dziewięciu wygranych, z czego aż osiem pojedynków kończył przez nokauty. Marius Žaromskis w swojej bogatej karierze walczył między innymi dla organizacji Cage Rage, Strikeforce, Bellator MMA i DREAM. W tej ostatniej Litwin wygrał Grand Prix i sięgnął po pierwszy w historii tej organizacji pas kategorii półśredniej. Aż 14 przeciwników Žaromskisa skończyło starcie na deskach.

Ulubieniec fanów i jeden z najbardziej efektownie walczących zawodników KSW, Michał Michalski zmierzy się z niepokonanym Adrianem Bartosińskim. Wrocławianin wejdzie do klatki po serii trzech wygranych przez nokaut z Savo Laziciem, Albertem Odzimkowskim i Aleksandarem Rakasem. Adrian Bartosiński zadebiutował w okrągłej klatce KSW podczas KSW 59, kiedy to zmierzył się Lionelem Padillą. Po zaciętym boju Polak skończył Hiszpana pod koniec trzeciej rundy. „Bartos” może być znany kibicom między innymi z występu w reality show „Tylko Jeden”. Reprezentant Octopus Łódź wygrał w programie dwa starcia z Kamilem Dołgowskim oraz Piotrem Walawskim, ale kontuzja uniemożliwiła mu pojawienie się w starciu finałowym z Tomaszem Romanowskim. Do tej pory Łodzianin wygrał wszystkie zawodowe starcia, a aż osiem kończył nokautami.

Na gali KSW 62 dojdzie do długo wyczekiwanego debiutu jednego z najlepszych polskich kickbokserów w formule MMA. Tomasz Sarara spotka się z ostatnim rywalem, który pokonał go w ringu, Vladimirem Tokiem. Sarara przez ponad 10 lat z sukcesami rywalizował w ringach kickbokserskich. Podopieczny legendarnego Ernesto Hoosta wygrał 42 starcia, z których 16 kończył przez nokaut. Polak ma na koncie między innymi tytuły amatorskiego i zawodowego mistrza Polski w różnych formułach oraz pasy mistrzowskie organizacji FEN, DSF i Celtic Gladiator. Rywalem Polaka będzie ostatni zawodnik, który znalazł na niego sposób w ringu. Vladimir Tok spotkał się z Sararą w lipcu 2012 roku i zwyciężył po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Mieszkający w Niemczech zawodnik ma na koncie niemal 100 walk, z których wygrał 87, a 37 kończył przed czasem. Reprezentant UFD Gym sięgał także po pasy mistrzowskie organizacji King of Kings, It’s Fight Time i CWS.

W starciu doświadczenia z młodością były mistrz wagi piórkowej, Artur Sowiński zmierzy się z Sebastianem Rajewskim. „Kornik” ma na koncie już 20 starć w białym ringu i okrągłej klatce KSW. Były mistrz kategorii piórkowej oraz pretendent do pasa wagi lekkiej wygrywał między innymi z Maciejem Jewtuszką, Anzorem Azhievem, Łukaszem Chlewickim i Kleberem Koike. Sebastian Rajewski do tej pory stoczył dopiero trzy pojedynki w klatce KSW, ale zaznaczył swoją obecność już od debiutu. Przed startami w KSW Rajewski zasłynął serią trzech nokautów wysokim kopnięciem, z których jeden był nominowany w plebiscycie na najlepsze skończenie 2020 roku w naszym kraju.

Paweł Polityło zmierzy się z młodym i obiecującym Brazylijczykiem, Bruno Augusto dos Santosem. „Polski Orzeł” to jeden z zawodników, których można by nazwać wychowankiem organizacji KSW. 29-latek rozpoczął zawodową karierę od starcia na gali KSW 40. Polityło w okrągłej klatce wygrywał na punkty z Bogdanem Barbu i Davidem Martinikiem oraz nokautował Dawida Gralkę. Bruno Santos również rozpoczął swoją karierę w KSW od pojedynku z Raciciem, ale dla Brazylijczyka było to od razu starcie o pas. Zaledwie 22-letni reprezentant Kraju Kawy zaprezentował się bardzo dobrze na tle mistrza, mimo że musiał uznać jego wyższość. Wcześniej „Gafanhoto” zanotował serię 4 wygranych.

Bohaterowie tej walki albo kończą swoje starcia w efektowny sposób, albo zapewniają widzom wielkie emocje przez całą długość trwania pojedynku. Marcin Krakowiak wraca do klatki po niezapomnianej wojnie, którą stoczył z Kacprem Koziorzębskim na gali KSW 57. „Krakus” w trzeciej rundzie odklepał rywala duszeniem gilotynowym, a już w pierwszej odsłonie tej walki został jednak trafiony potężnym kolanem w głowę, które spowodowało u niego pęknięcie kości czołowej i wymagało interwencji chirurgicznej po starciu. Reprezentant Octopus Łódź do tej pory wygrał 10 bojów i wszystkie kończył przez nokaut lub poddanie. Tomasz Jakubiec rozpoczął karierę MMA w 2013 roku i zgromadził od tamtej pory na swoim koncie 10 zwycięstw. Były mistrz organizacji Armia Fight Night częściej kończy swoje pojedynki przez nokauty, ale jest też posiadaczem czarnego pasa brazylijskiego jiu-jitsu.

W jednej z otwierających galę również dojdzie do starcia młodości z doświadczeniem. Naprzeciw siebie staną Lemmy Krušič oraz David Martinik. Słoweniec toczy boje w ringach i klatkach już od ponad dziesięciu lat. Słoweniec ma na koncie 20 zwycięskich starć, z czego 12 kończył przed czasem. Dawid Martinik to przedstawiciel młodego pokolenia zawodników w KSW. Zaledwie 23-letni Czech po raz pierwszy w klatce KSW pojawił się w styczniu tego roku, kiedy to zmierzył się z Pawłem Polityłą na gali KSW 58.

Walka wieczoru | The Main Event


93 kg/205 lb: Szymon Kołecki (9-1, 8 KO) vs Akop Szostak (4-3, 3 KO)

· 61,2 kg/135 lb: Lemmy Krusić (20-7, 5 KO, 7 Sub) vs David Martinik (4-2, 1 KO, 2 Sub)
· 83,9 kg/185 lb: Marcin Krakowiak (10-3, 4 KO, 6 Sub) vs Tomasz Jakubiec (10-3, 4 KO, 1 Sub)
· 65,8 kg/145 lb: Lom Ali-Eskiev (17-5, 8 KO, 2 Sub) vs Gilber Ordoñez (10-2, 7 KO)
· 61,2 kg/135 lb: Paweł Polityło (6-2, 1 KO) vs Bruno Augusto dos Santos (9-2, 1 KO, 5 Sub)
· 70,3 kg/155 lb: Artur Sowiński (21-12, 8 KO, 7 Sub) vs Sebastian Rajewski (10-6, 4 KO)
· 120,2 kg/265 lb: Tomasz Sarara (0-0) vs Vladimir Tok (0-1)
· 77,1 kg/170 lb: Michał Michalski (9-4, 5 KO, 1 Sub) vs Adrian Bartosiński (10-0, 8 KO)
· 77,1 kg/170 lb: Andrzej Grzebyk (17-4, 10 KO, 3 Sub) vs Marius Żaromskis (23-9, 16 KO, 1 Sub)
· 93 kg/205 lb: Szymon Kołecki (9-1 , 8 KO) vs Akop Szostak (4-3, 3 KO)

 

Start: sobota, 17 lipca, godz. 20:00 - gala KSW 62 to wydarzenie, które musisz zobaczyć! 

 

Przyjdź bądź zadzwoń do nas (22 415 00 00 dedykowany numer wew. 5) i zapewnij sobie dostęp już dziś!

Oglądaj na żywo w usłudze PPV (kanał 120). Zamów w cenie 44 zł (cena do piątku 16 lipca do godz. 16:00) bądź w cenie 49 zł (cena od piątku 16 lipca 2021 od 16:00 do soboty 17 lipca do 18:00 - możliwość zamówienia za pomocą telefonicznego systemu). 

Po zamówieniu należy sprawdzić dostępność pozycji 120 na liście kanałów, w przypadku braku zalecamy ponowne wyszukanie programów.