facebook

#zostańwdomu Pruszków!

Do powszechnych akcji promowania kreatywnego spędzania czasu w domach przyłączył się również Urząd Miasta Pruszkowa. Od 16 marca na Facebooku funkcjonuje wydarzenie Bawimy się razem #zostańwdomu. O inicjatywie porozmawialiśmy z zastępcą prezydenta Miasta Pruszkowa - Beatą Czyżewską.


Redakcja: Pani prezydent, skąd pomysł na zorganizowanie takiego wydarzenia?

 

Beata Czyżewska: Sam pomysł jest efektem wspólnej pracy wydziałów edukacji, promocji oraz inicjatyw społecznych. Korzystając z naszego doświadczenia wymyśliliśmy kilka zabaw, które w naszym odczuciu pomogą dzieciom spędzić aktywnie czas w domach.

 

Redakcja: Data zakończenia wydarzenia wskazuje, że nastąpi ono 20. marca, czy planujecie przedłużenie akcji?

 

Beata Czyżewska: Tak, oczywiście. Właśnie jesteśmy w trakcie planowania zabaw na następne dni. Mogę zagwarantować, że nie zakładamy zawieszenia akcji. Nowe zabawy będziemy udostępniać, tak długo, jak będzie trzeba!

 

Redakcja: W takim razie czy mogłaby pani uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć nam czego możemy spodziewać się w przyszłym tygodniu?

 

Beata Czyżewska: Nie zdradzę wszystkiego, ale mogę powiedzieć, że mamy zamiar skupić jeszcze większą uwagę na samym mieście. Zabawy wykorzystujące pruszkowskie motywy, mogą nie tylko pomóc dzieciom w zrozumieniu miasta, ale także pobudzić u nich patriotyzm lokalny. Naturalnie chcemy też nagrodzić uczestników za udział w zabawach. Każdy kto wykona zadania otrzyma upominki związane z naszym miastem. Oczywiście już po zakończeniu stanu epidemicznego.

 

Efekty zabaw z obecnego tygodnia mogą państwo zobaczyć tutaj

Na stronie wydarzenia znajduje się także rozpiska z zaplanowanymi zabawami do końca tygodnia.

 

artyłuł redakcji serwisu informacyjnego "Panorama - Informacje z Regionu"

chcesz zgłosić nam interesujący temat? Napisz do nas: redakcja@telkab.pl