facebook

Światłowód do mieszkania

FTTH (ang. Fiber To The Home)

to określenie infrastruktury, w której światłowód łączy centralę bezpośrednio z mieszkaniem klienta. Oznacza to, że między dostawcą a odbiorcą Internetu nie ma żadnych barier mogących spowalniać transfer, a ten w przypadku światłowodu jest nieograniczony.

Czym bowiem jest kabel światłowodowy?

To przezroczyste włókno szklane z domieszką tworzyw sztucznych, w którym odbywa się przesyłanie danych za pomocą światła. Jest to jedna z najnowocześniejszych technologii teleinformacyjnych, którą wyróżnia przede wszystkim nieograniczona prędkość przesyłu, niezawodność i odporność na zakłócenia.

Tłumacząc to na ludzki język – użytkownik korzystający z tej technologii ma zapewniony szybki i stabilny dostęp do Sieci, niezależnie od np. uwarunkowań pogodowych, które drastycznie wpływają na tradycyjne infrastruktury.

Światłowód jest w tej chwili najbardziej pewnym sposobem dostępu do Internetu, telewizji czy telefonii, a przy tym z potencjałem na przyszłość – możliwości kabli światłowodowych są znacznie wyższe, niż jesteśmy w stanie to obecnie wykorzystać, więc w przyszłości prędkości łączy z pewnością będą wzrastać.

Zachęcamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez redakcję Panoramy Pruszkowskiej z udziałem przedstawiciela działu technicznego TEL-KAB.

Nasz sieć jest w trakcie budowy infrastruktury w technologii FTTH (światłowód bezpośrednio do mieszkania) w budynkach będących w zasobach PSM. Sprawdź czy Twój blok jest już podłączony wpisując adres w "lokalizacji" (górna część strony głównej).